Letenky Brazílie

Parkování u letiště Praha již od 9 Kč za týden

Využijte levného parkoviště PARKIA.CZ nedaleko pražského Letiště Václava Havla. Čím dříve objednáte, tím méně platíte.

Letenky Brazílie na Invia

Oficiální název Brazilská federativní republika (República Federativa do Brasil)
Hlavní město Brasília
Časový posun - 2 až - 5
Úřední jazyk Portugalština - oproti evropské však lehké nuance ve fonetice, v některých oblastech obohacení indiánskými a africkými výrazy. Dále se setkáte také se španělštinou a angličtinou.
Hlavní letiště Rio de Janeiro, Sao Paulo, Fortaleza

Vybraná města a letiště - letenky Brazílie:

Fortaleza - Rio De Janeiro - Sao Paulo

Brazílie, je federativní republika, největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky, na jehož území se rozkládá jeden z největších tropických deštných lesů na světě. V minulosti to byla největší kolonie Portugalska, a tudíž se zde portugalština stala úředním jazykem. V roce 1500 zde totiž přistál portugalský admirál Pedro Alvares Carbal a od roku 1532 začala portugalská kolonizace.

Brazílie je největší a nejvýznamnějším státem celého kontinentu, který má obrovské zásoby nerostného bohatství. V této zemi nalezneme jak vysoká pohoří, která dosahují přes tři tisíce metrů, tak nížiny či vysočiny. A tak většina území je pod vlivem tropického, vlhkého a teplého podnebí, což se vyznačuje vysokými teplotami a značnými srážkami. Brazílie je jedinou zemí v Americe, kde se mluví portugalsky. Země, i přes svoji velkou rozlohu, má málo rozvinutou silniční a železniční síť, kromě pobřeží, kde se vyskytují i dálnice, a tak nejvýznamnější je letecká a námořní doprava.

Zdejší země i významná města, jako např. Rio de Janeiro lákají svojí velebností, mořem či veselým karnevalem, tak proč to nepoznat osobně?