Letenky Chorvatsko

Parkování přímo u letiště Praha - Air Parking

Air Parking nabízí levné parkování u letiště Václava Havla v Praze. Parkoviště je v provozu nepřetržitě.

Letenky Chorvatsko na Invia

Oficiální název Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město Zagreb
Časový posun středoevropský čas
Úřední jazyk chorvatština
Hlavní letiště Záhřeb, Dubrovník, Split

Vybraná města a letiště - letenky Chorvatsko:

Záhřeb - Dubrovník

Chorvatsko je stát nacházející se v oblasti Středozemního moře, který patří k nejoblíbenějším turistickým cílům nejen Čechů, ale i všech Evropanů, a jehož krajina je velice rozmanitá. Délka pobřeží činí 5 835,3 km, podél kterého se nachází mnoho ostrovů a ostrůvků. Téměř polovina země je pokryta horami a pouze v povodí velkých řek se nacházejí nížiny. Nejznámější z nich je Panonská nížina, která patří k nejúrodnějším oblastem v celé Evropě. Země nabízí výborné podmínky pro letní dovolenou u křišťálově čistého moře převážně s oblázkovými či kamínkovými plážemi. Dalším lákadlem je sjíždění dalmatských řek na raftu, turistika v horských masivech, lyžování na Medvednici či Bjelolasici, poznání neporušené přírody v národních parcích (Plitvická jezera, Risnjak, Krka, Paklenica, Velebit) a místních historických pamětihodností.

Poblíž města Daruvar se nachází nejpočetnější česká komunita v jihovýchodní Evropě. Jde např. o občiny Daruvar, Polje, Pakrac, či Garašnica. Počet lidí hlásící se v této oblasti k české menšině bylo v roce 1931 asi 45 715 Čechů a v roce 2001 už pouze 10 510 lidí a tento počet se rok od roku snižuje.

I když se nachází Chorvatsko nedalo České republiky, tak přesto se vyplatí do této země vydat letecky, protože to nejen ušetří čas, ale také naše finance. V Chorvatsku se nachází několik mezinárodních letišť, z nichž můžeme jmenovat Záhřeb, Split, Dubrovník.