Letenky Egypt

Parkování přímo u letiště Praha - Air Parking

Air Parking nabízí levné parkování u letiště Václava Havla v Praze. Parkoviště je v provozu nepřetržitě.

Letenky Egypt na Invia

Oficiální název Egyptská arabská republika
Hlavní město Káhira (Cairo)
Časový posun + 1 hodina
Úřední jazyk Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Hlavní letiště Mezinárodní letiště Káhira (CAI) Mezinárodní letiště Hurghada (HRG) Mezinárodní letiště Marsa Alam (RMF) Mezinárodní letiště Šarm aš-Šajch (SSH)

Vybraná města a letiště - letenky Egypt:

Sharm El Sheikh - Hurghada - Káhira


Egypt je arabská republika v severovýchodní Africe, ležící na Nilu. Na západě hraničí s Libyí, na jihu se Súdánem, na severovýchodě s Izraelem. Ze severu ho omývají vody Středozemního moře, z východu pak Rudé moře.
Egypt je jednou z nejlidnatějších zemí Afriky. Většina z přibližně 81 milionů obyvatel žije poblíž břehů řeky Nil, kde se nachází jediná orná půda. Většina nehostinné pouště Sahary je pouze velmi řídce obydlena. Přibližně polovina obyvatel Egypta žije ve městech, většina z nich v hustě obydlených centrech Káhiry, Alexandrie a dalších velkých měst Nilské delty.
Tato země je známá především díky starověké civilizaci a několika světově proslulým monumentům, jako jsou například pyramidy v Gíze a Velká sfinga. Město Luxor, které se nachází na jihu Egypta, skrývá početné starověké artefakty, jako například chrámový komplex Karnak a Údolí králů. Neváhejte a obdivujte krásy starověkého Egypta na vlastní oči