Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Letenky Egypt

Parkování u letiště Praha již od 9 Kč za týden

Využijte levného parkoviště PARKIA.CZ nedaleko pražského Letiště Václava Havla. Čím dříve objednáte, tím méně platíte.

Letenky Káhira na Invia

Hlavní letiště Cairo International Airport
Průměrná nejkratší doba letu z Prahy 03:50 h
Časový posun + 1 hodina
Úřední jazyk Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.


Káhira je hlavní město Egypta a nejlidnatější město afrického kontinentu. Káhira sama čítá přes 8 milionů obyvatel; dvojměstí Káhira-Gíza s dalšími přilehlými městy vytváří aglomeraci Velká Káhira zahrnující kolem 16 milionů obyvatel. Vzhledem ke své pozici na kulturním rozhraní Afriky, Asie a Evropy získala Káhira přezdívku Matka světa. Rozkládá se v severovýchodní části Egypta při pravém břehu Nilu. Nejstarší části města leží dále od řeky, naopak při Nilu se tyčí moderní mrakodrapy a luxusní hotely. Na protějším západním břehu s Káhirou stavebně splývá Gíza, na jejímž okraji stojí světoznámé pyramidy. Počasí v Káhiře odpovídá kontinentální poloze města na rozhraní tropického a subtropického pásu ovlivněné blízkostí pouště. Nejvyšší letní denní teploty dosahují 40 °C.


Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622