Letenky Norsko

Parkování přímo u letiště Praha - Air Parking

Air Parking nabízí levné parkování u letiště Václava Havla v Praze. Parkoviště je v provozu nepřetržitě.

Letenky Norsko na Invia

Oficiální název Norské království (Kongeriket Norge)
Hlavní město Oslo
Časový posun +1 hodina v zimě, v létě + 2 hodiny
Úřední jazyk norština, naprostá většina obyvatel Norska se dohovoří anglicky, v oblasti cestovního ruchu nebývá problémem dohovořit se německy
Hlavní letiště Oslo, Bergen, Trondheim

Vybraná města a letiště - letenky Norsko:

Bergen - Trondheim - Oslo

Norsko, je průmyslově rozvinutá skandinávská země, která patří k největším evropským zemím a třetina jeho území se nalézá za severním polárním kruhem. Hlavním městem je Oslo. Místní krajina je velmi rozmanitá. Nalezneme zde hory, roviny, hluboké fjordy, na vlastní oči můžeme spatřit tuleně či velryby a hlavně se zde nachází asi šestnáct tisíc jezer, mnoho vodopádů a pobřeží lemuje kolem sedmdesáti tisíc ostrovů a ostrůvků s chráněnými přírodními přístavy.

Nejlepší dobou pobytu v Norsku je během května až září, v době letních a teplejších měsíců. Na východě země sice nebývá nejstálejší počasí, ale je tu nejtepleji z celé oblasti. Pokud do země proudíme za zimními radovánkami, tak nejpříhodnější dobou je listopad až duben, ale to horská střediska jsou plná turistů. Nejvyšší horou je zde Galdhøpiggen s 2469 m n. m. a také zde vystupuje největší evropský ledovec Jostedalsbreen.

Díky letecké dopravě do Norska ušetříme svůj čas, poněvadž doba letu trvá kolem tří hodin. Mezinárodní letiště nalezneme např. v Oslu, Trondheimu, Torbpu, Stavangeru, Vestfoldu či Bergenu. Hlavním letiště je Gardermoen, které má poté výborné silniční spojení s Oslem.