Letenky Portugalsko

Parkování přímo u letiště Praha - Air Parking

Air Parking nabízí levné parkování u letiště Václava Havla v Praze. Parkoviště je v provozu nepřetržitě.

Letenky Lisabon na Invia

Hlavní letiště Lisboa
Průměrná nejkratší doba letu z Prahy 03:30 h
Časový posun V Portugalsku a na souostroví Madeira se dodržuje GMT (Greenwich Mean Time) - tedy o hodinu méně
Úřední jazyk portugalština; využijete ale i španělštinu, francouzštinu, angličtinu nebo němčinu

Lisabon, město rozkládající se na severním břehu ústí řeky Teja. Centrum tohoto města bylo v roce 1755 při zemětřesení srovnáno se zemí a poté zvou vystaveno, a tak dnešní centrum pochází z 18. století. Lisabon je považován za důležitý přístav již od zámořských objevů, ale městu byly velké škody způsobeny dobyvatelnými invazemi napoleonských vojsk a zavedením modernizačních zákonů, jež v této době bylo vyrabováno mnoho klášterů a církevních budov.

Nejstarší městskou čtvrť Lisabonu se nachází na východě a jmenuje se Alfami, která přečkala i ničivé zemětřesení, poněvadž je postaveno na skalnatém podloží. Dominantou je zde pevnost Svatého Jiří, dále brána Moniz, strážní věž Ulisses a palác Paco de Alcácova.

K nezapomenutelným místům Lisabonu patří i malebné náměstí Largo das Portas do Sol, vyhlídková terasa Miradouro de Santa Lucia, veřejná studna Chafariz del Rei, kaple sv. Antonína se vzácnou křtitelnicí, náměstí Praca dos Restauradores, kde začíná třída Avenida de Liberdade, která připomíná francouzskou Champs Elysés a je olemována lesíky a fontánami a mnoho dalších, které poznáme pouze v případě, že se do tohoto města vydáme.