Letenky Řecko

Parkování přímo u letiště Praha - Air Parking

Air Parking nabízí levné parkování u letiště Václava Havla v Praze. Parkoviště je v provozu nepřetržitě.

Letenky Řecko na Invia

Oficiální název Řecká republika
Hlavní město Athény
Časový posun + 1 hod
Úřední jazyk úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Hlavní letiště Athény, Soluň

Vybraná města a letiště - letenky Řecko:

Athény - Soluň

Řecko, oficiálně Helénská republika, je stát, jež je tvořen z pevninské části na jihu Balkánu, Peloponéského poloostrova a nepřeberného množství ostrovů a ostrůvků, kterých tu je téměř dva tisíce a tvoří pětinu celého území. Řecko má víc než 15 tisíc km dlouhé pobřeží a pozemské hranice jsou oproti tomu dlouhé pouze 1 160 km. Většinu země tvoří hory, a tudíž tento stát patří k nejhornatějším státům Evropy. Centrální horstvo Pindos tvoří nejvyšší bod 2 636 m n. m.

Řecko je po mnoho let oblíbeným cílem turistů z celého světa, kteří jsou sem lákáni díky úchvatným památkám, nádhernému moři a přívětivým obyvatelům. Hlavní sezóna zde probíhá v srpnu, ale ideální dobou pro návštěvu tohoto státu je i jaro či podzim, kdy tu málo prší, je příjemné teplé počasí a místní lidé jsou pohostinní více než v hlavní sezóně.

Do Řecka létá z České republiky pravidelné letecké linky a v letních měsících i charterové lety. Tak proč této možnosti nevyužít a nepoznat zdejší prostředí? Hlavním mezinárodním letištěm v Řecku je letiště, jež se nachází asi 33 km východně od Athén, odkud jsou také uskutečňovány vnitrostátní lety na některé ostrovy či do větších řeckých měst.