Letenky Čína

Parkování přímo u letiště Praha - Air Parking

Air Parking nabízí levné parkování u letiště Václava Havla v Praze. Parkoviště je v provozu nepřetržitě.

Letenky Čína na Invia

Oficiální název Čínská lidová republika
Hlavní město Peking
Časový posun + 6 hod. v době letního času, + 7 hod. v době zimního času
Úřední jazyk Úředním jazykem je čínština (kantonština, mandarin), angličtinu využijete pouze v turistických střediscích.
Hlavní letiště Peking, Shanghai, Hong Kong, Guangzhou, Xiamen

Vybraná města a letiště - letenky Čína:

Peking - Šanghaj - Hong Kong

Čínská lidová republika, neboli zjednodušeně Čína, to je největší asijský a nejlidnatější stát světa nacházející se v jihovýchodní Asii. Tento stát sousedí se čtrnácti zeměmi a suchozemskou hranici má dlouhou 22 800 km, přičemž povrch této země je velice rozmanitý. Nalezneme zde jak pouště, tak hory. Díky rychle rostoucí ekonomice, dobré diplomacii a vojenské síle to je rychle vznikající supervelmoc, která je již od roku 1949 pod vládou komunistické strany. Ale ekonomický rozvoj má i temné stránky, a to díky vážným ekonomickým dopadům. Došlo totiž ke znečištění zemědělské půdy a povodí řeky Jang-c´, což je hlavní oblast produkce potravin v zemi. Čínská lidová republika má dlouholeté a komplikované spory o ostrovy Nan-ša s Malajsií, Filipínami, Čínskou republikou, Vietnamem a Brunejí. Dále vede spor o námořní hranice s Vietnamem a o ostrovy Si-ša, Tung-ša a Čung-ša.

Cizinci nemají povoleno navštěvovat tzv. uzavřené oblasti. Tam lze pouze se zvláštním povolení, o které je potřeba požádat místní oddělení policie. Díky velké rozloze je zde klimatické podmínky hodně liší. Přesto se dá říci, že pro většinu regionu je nejlepší dobou k návštěvě od dubna do začátku června a od září do poloviny listopadu. V zemi se nachází mnoho mezinárodních letišť, tak proč se sem nevydat a nepoznat místní krásu a velkolepost?