Letenky Malta

Parkování přímo u letiště Praha - Air Parking

Air Parking nabízí levné parkování u letiště Václava Havla v Praze. Parkoviště je v provozu nepřetržitě.

Letenky Malta na Invia

Oficiální název Maltská republika (Repubblika ta´Malta, Republic of Malta)
Hlavní město Valletta (9000 obyvatel)
Časový posun středoevropský čas
Úřední jazyk Maltština, která je semitským jazykem s románskými a arabskými prvky. Taktéž angličtina, jíž hovoří téměř všichni Malťané, v hotelech využijete i němčinu.
Hlavní letiště

Vybraná města a letiště - letenky Malta:

Valletta

Malta, ostrovní stát ve Středomoří, který získal nezávislost 21. září 1964, ale později se prohlásil za stálého člena Britského společenství národů. Místní obyvatelstvo, díky své poloze mezi Sicílií a Tuniskem, bylo často ovlivňováno římskou, arabskou a britskou kulturou. Tento stát se skládá z ostrovů Malta, Gozo a Comino, jež jsou obydlené a z ostrovů Cominotto, Filla Island či St. Paul´s Island, které jsou neobydlené. Většina obyvatel žije na hlavním ostrově Malta a to především v městských aglomeracích.

Země je bohatá na historické památky, přičemž nejznámější jsou z dob megalitické kultury. Hlavní město Valletta a megalistické chrámy Hypogeum v Hal Saflieni jsou zapsány na listinu Kulturního dědictví UNESCO. Také mnoho památek pochází z doby vlády Johanitů a Karla Velikého či arabského obsazení ostrova. K významným pamětihodnostem tedy patří město Mdinu a pevnost ve Vallettě.

Ostrov je proslulý počtem kostelů, kterých je zde přes 360 a snad na každém kroku potkáme nějaké mnichy nebo jeptišky, neboť katolictví hraje důležitou roku v životě Malťanů. Podle údajů OSN je tato země nejchudší zemí na světě, co se týká zásob sladké vody, a tak zde nalezneme několik stanic na přípravu pitné vody či dováží tuto vodu z Itálie. Malta je lákadlem mnoha turistů, a tudíž cestovní ruch, který zaměstnává více jak třetinu obyvatelstva, tvoří většinu zdejších příjmů.