Letenky Thajsko

Parkování přímo u letiště Praha - Air Parking

Air Parking nabízí levné parkování u letiště Václava Havla v Praze. Parkoviště je v provozu nepřetržitě.

Letenky Bangkok na Invia

Hlavní letiště Bangkok, Suvarnabhumi Intl a Don Mueang Intl
Průměrná nejkratší doba letu z Prahy 12:00 h
Časový posun časový posun oproti ČR je +6 hodin
Úřední jazyk thajština a čínština

Bangkok, neboli Krung Thep (Město andělů) je hlavním městem Thajska a hlavním turistickým centrem této oblasti, jež vznikl přímo na řece Chao Phraya. Název Bangkok označuje původní osadu, která byla 1782 přejmenována na Krung Thep (ve zkrácené formě), přesto je původní název používán dodnes. Zajímavostí je, že původní název toto města, má nejdelší název obce na světě, a v překladu zní asi takto: město andělů, věčné a nádherné sídlo boha Indry, vznešené město, kde je uloženo devět skvostných drahokamů, královské město s mnoha velkolepými paláci a stavbami, věčné město, kde sídlí bohové a má svůj domov bůh Krišna, město stvořené bohem Višnuem.

Bangkok je město, kde nalezneme jak drahé, luxusní domy a rezidence, tak typická tržiště, rušnou dopravu, i krásné buddhistické chrámy. Mezi místa, které bychom neměli po našem příletu zapomenout navštívit je bezesporu staré královské měst, palác Vimammk, chrám ležícího Budhy, Sanam Luang a spoustu jiných míst.

Pokud se rozhodneme do tohoto města zaletět, vhodnou dobou pro návštěvu je období chladna a sucha, které panuje od listopadu do dubna.