Letenky Turecko

Parkování přímo u letiště Praha - Air Parking

Air Parking nabízí levné parkování u letiště Václava Havla v Praze. Parkoviště je v provozu nepřetržitě.

Letenky Istanbul na Invia

Hlavní letiště Ataturk
Průměrná nejkratší doba letu z Prahy 03:00 h
Časový posun + 1 hodina
Úřední jazyk Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu

Istanbul je největším tureckým městem, které se rozkládá na dvou kontinentech, důležitou obchodní křižovatkou a bránou orientu. V minulosti byl nazýván Byzantion, Konstantinopol či Cařihrad. V evropské části města se nacházejí významné památky a původní historické centrum. Oba kontinenty rozděluje a zároveň spojuje Bosporská úžina, která je dopravně velmi využívaná a sčítá 31, 5 km.

Každé historické období zanechalo v Istanbulu množství památek, jako je např. Modrá mešita, která patří k nejznámějším symbolům Istanbulu. Tato stavba představuje vrchol osmanské architektury, je největší mešitou ve městě a jako jediná má šest minaretů. K mešitě přiléhá i Muzeum koberců a kelimů.

K dalším podivuhodným památkám patří Konstantinův sloup, což je nejstarší stavební dílo v Istanbulu, které vzniklo v roce 330 u příležitosti povýšení Byzantionu na hlavní město římské říše. Neopomenutelnou stavbou je i např. Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Dolmabahce, Tulipánová mešita.

Tak proč si nezakoupit letenku a udělat si volný víkend pro poznání tohoto velkolepého města, kde můžeme navštívit řadu známých památek, posedět si v nějaké restauraci, ochutnat místní speciality či zajít na velký bazar, kde nalezneme téměř 4 tisíce malých krámů, v kterých objevíme nepřeberné množství zboží, jež můžeme využít jako suvenýr tohoto města.